Колумбия съсече Япония, среща Уругвай на осминафиналите

Рейтинг:
0 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos

Колумбия победи Япония с 4:1 в мач, игран на "Арена Пантанал" в Куиаба, като по този начин си  осигури първо място в група С на Мондиал 2014 в Бразилия и среща с Уругвай на осминафиналите.

Първото попадение в срещата падна още в 17-ата мин. на двубоя, а негов автор не Хуан Куадрадо, който реализира дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушения на Коно, който събори Рамирес в наказателното поле на "самураите".

Пет минути преди гола японците също имаха претенции за дузпа заради избутване на техен играч в наказателното поле на колумбийците, но главният съдия Педро Проенса  от Португалия си замълча.

В добавеното време на първата част обаче Шнджи Оказаки изравни резултата след  чудесен плонж с глава.

В 55-ата мин. Джаксън Мартинес отново изведе Колумбия напред, след като Хамес Родригес навърза трима-четирима японци и му подаде в отлична позиция, от която нападателят на Колумбия не сгреши и прати топката в мрежата.

Пет минути след гола реферът подмина и удар с лакът на Ариас срещу Аояма. Последваха два пропуска на Япония. Първо Хонда можеше да изравни от пряк свободен удар, но стражът Оспина спаси, а после Окубо от границата на вратарското поле стреля над вратата на Колумбия.

В 82-ата мин. отново Джаксън Мартинес покачи на 3:1 след пореден брилянтен пас на Хамес Родригес.

Шоуто за Колумбия бе пълно, тъй като в последните минути на терена се появи вратарят Фарид Мондрагон, който със своите 43-години стана най-възрастният футболист, участвал на световно първенство.

В 90-ата Хамес Родригес увенча блестящата си игра в мача и вкара четвърто попадения за латиноамериканците.

Така колумбийците стигнаха до трета победа в групата  от три мача и продължават на осминафиналите срещу Уругвай, а "самураите" се прибират в Страната на изгряващото слънце.

1:4 Хамес Родригес (90)

Япония: 1.Ейджи Кавашима, 2.Ацуто Учида, 4.Кейсуке Хонда, 5.Юто Нагатомо. 9.Шинджи Оказаки (69 - 11.Йоичиро Какитани), 10.Шиджи Кагава (83-8.Хироши Киотаке), 13.Йошито Окубо, 14.Тошихиро Аояма (62-16.Хотару Ямагучи), 15.Ясуюки Коно, 17.Макото Хасебе, 22.Мая Йошида.

Колумбия: 1.Давид Оспина (83-22.Фарид Мондрагон), 4.Сантяго Ариас, 7.Пабло Армеро, 11.Хуан Куадрадо (46-5.Карлос Карбонеро), 13.Фреди Гуарин, 15.Алекс Мехия, 16.Едер Баланта, 19.Адриан Рамос, 20.Хуан Кинтеро (46-10.Хамес Родригес), 21.Джаксън Мартинес, 23.Карлос Валдес.

Жълти картони: Ясуюки Коно, Фреди Гуарин

Съдия: Педро Проенса (Португалия)

Стадион: "Арена Пантанал" в Куиаба, 40 340 зрители