Англия си тръгва без победа, Коста Рика първи в група D

Рейтинг:
0 0

Англия не успя да вземе нито една победа на световното първенство по футбол в Бразилия. След две загуби – срещу Италия и Уругвай, англичаните завършиха 0:0 с изненадата на турнира - Коста Рика, в мач от група D, игран на стадион „Минейрао“ в Бело Оризонте.

Срещата започна с териториално превъзходство на южноамериканците. Още в 3-ата мин. Джоел Кямпбъл обстрелва Бен Фостър, но топката излезе в аут, а 5 минути по-късно отново нападателят изпълни пряк свободен удар, но английският страж улови кълбото. Последва пропуск на Даниел Стъридж за англичаните. В 23-ата мин. Селсо Борхес нацели напречната греда след наказателен удар. Пет минути след това, „трите лъва“ имаха претенции за дузпа. Съдията Джамел Хаймуди от Алжир обаче не видя фаул на Оскар Дуарте срещу Стъридж.

През втората част Англия се опита да стигне до победата. В 64-ата мин. само късметът спаси костариканците, след като удар на Рахим Стърлиг мина на сантиметри от страничната греда на Кейлор Навас. Десет минути преди края Рууни опита да прехвърли вратаря на Коста Рика, но стражът изби в корнер, с което се запази и крайното 0:0.

Коста Рика продължава на осминафиналите и ще играе срещу вторият в класирането от група C. Англия пък стяга куфарите и се прибира у дома.

Група D

Коста Рика – Англия 0:0

Коста Рика: 1.Кейлор Навас, 6.Оскар Дуарте, 3.Джанкарло Гонсалес, 19.Рой Милър, 16.Кристиан Гамбоа, 5.Селсо Борхес (78 - 11.Микаел Барантес), 17.Уелстин Техеда, 15.Жуниор Диас, 14.Рандъл Бренес (59 - 7.Кристиан Боланьос), 9.Джоел Кямпбъл (65 - 21.Марко Уреня), 10.Брайън Руис.

Англия: 13.Бен Фостър, 16.Фил Джоунс, 5.Гари Кейхил, 12.Крис Смолинг, 23.Люк Шоу, 7.Джеймс Милнър (76 - 10.Уейн Рууни), 8.Франк Лампард 7.Джак Уилшър (73 - 4.Стивън Джерард), 21.Рос Баркли, 20.Адам Лалана (62 - 19.Рахим Стърлинг), 9.Даниел Стъридж.

Жълти картони: Рос Баркли, Адам Лалана, Джанкарло Гонзалес

Съдия: Джамел Хаймуди (Алжир)

Стадион: „Минейрао“ в Бело Оризонте, 57 823 зрители