Колумбия разкъса "пиратите" с 3:0

Рейтинг:
1 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos

Колумбия разкъса с 3:0 Гърция в първи мач от група С на световното първенство в Бразилия. Двата отбора изнесоха истински спектакъл на "Ещадио Минейрао" в Бело Оризонте.

Южноамериканците поведоха още в 5-ата минута, когато Хуан Куардадо финтира защитник и пусна топката успоредно на вратата, където Пабло Армеро я засече за 1:0. Само две минути по-късно "пиратите" можеха да изравнят, но ударът от въздух на Теофанис Гекас мина на милиметри покрай страничната греда. Вихрените атаки към двете врати продължиха една след друга, като Хамес Родригес от Колумбия и Панайотис Коне от Гърция не успяха да се разпишат. В 44-ата минута Коне отправи страховит удар, но вратарят Давид Оспина плонжира и успя да спаси тима си.

Второто полувреме отново започна на много високо темпо, като в 47-ата минута гърците имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от главния съдия Марк Гайгер (САЩ). В 58-ата минута Хамес Родригес центрира от корнер, Абел Агилар отклони топката към Теофило Гутиерес, който покачи на 2:0 за "жълтите". 5 минути по-късно Гърция можеше да се върне в мача. Гекас стреля с летящ плонж от 3-4 м и за малко да счупи горната греда. В продължението Хамес Родгирес увенча отличната си игра с гол, оформяйки крайното 3:0 за Колумбия.

Група С

Колумбия – Гърция 3:0

1:0 Пабло Армеро (5)
2:0 Теофило Гутиерес (58)
3:0 Хамес Родригес (90+2)

Колумбия: 1.Давид Оспина, 3.Марио Йепес, 2.Кристиан Сапата, 18.Хуан Сунига, 7.Пабло Армеро, 11. Хуан Куардадо, 6.Карлос Санчес, 8.Абел Агилар (68-Алехандро Мехия), 10.Хамес Родригес,14.Виктор Ибарбо, 9.Теофило Гутиерес (76 – Джаксън Мартинес)

Селекционер: Хосе Пекерман

Гърция: 1.Орестис Карнезис, 15.Василис Торосидис, 19.Сократис Папастатопулос, 4.Костас Манолас, 20.Хосе Холебас, 14.Димитриос Салпингидис (57- 18.Янис Фетфацидис), 21.Костас Кацуранис, 2.Янис Маниатис, 8.Панайотис Коне (78 - Карагунис), 7.Йоргос Самарас, 17.Теофанис Гекас (64- 9.Костас Митроглу)

Селекционер: Фернандо Сантош

Жълти картони: Карлос Санчес (К); Сократис Папастатопулос (Г)

Съдия: Марк Гайгер (САЩ)

Стадион: "Ещадио Минейрао"