Холандия смаза Испания 5:1

Рейтинг:
24 3

Холандия спука от бой високомерните световни шампиони от Испания.

В мач от група В на Мондиала, игран на "Арена Нова Фонте" в Салвадор, "лалетата" спечелиха с 5:1 повторението на финала за световната титла отпреди четири години. При това те успяха да обърнат резултата, след като Испания поведе с гол от доста спорна дузпа.

Футболистите на Луис ван Гаал показаха какво означава холандската марка "тотален футбол". Непробиваеми отзад, страховити отпред – атаките им бяха скоростни, разнообразни и винаги опасни.

Испания успя да поведе в 27-ата мин. с гол на Шаби Алонсо от дузпа. Наказателният удар бе за нарушение на Стефан Ди Врий срещу Диего Коща. Холандците обаче протестираха сериозно, при това с основание, пред италианския рефер Никола Рицоли.

Полувремето отиваше към края си, когато Робин ван Перси показа, че е един от най-силните нападатели в света. Дейли Блинд центрира хубава топка към наказателното поле и Ван Перси с летящ плонж успя да прехвърли по феноменален начин Икер Касияс.

След почивката на терена имаше само един тим – този на холандците. Ариен Робен, Ди Врий, отново Ван Перси и отново Робен направиха унижението на испанците пълно.

Загубата можеше да бъде и още по-съкрушителна. Ван Перси удари със страховит удар напречната греда, половината играчи на Холандия изтърваха поне по един чист шанс за попадение.

Победата е от изключителна важност заради разпределението на отборите в елиминационния поток. Вторият в група В ще играе срещу първия в група A, който по всяка вероятност ще бъде отборът на домакина Бразилия.

Само че с тази игра Испания надали ще има сила и за второ място.

Робен (80) 1:5

Испания: Касияс, Рамос, Пике, Аспиликуета, Алба, Алонсо (62 Педро), Бускетс, Ернандес, Диего Коща (62 Торес), Силва (78 Фабрегас).

Селекционер: Висенте Дел Боске

Холандия: Силесен, Блинд, Янмаат, Влаар, Ди Врий (77 Фелтман), Мартинс Инди, Де Йонг, Де Гузман (62 Вайналдум), Снайдер, Робен, Ван Перси (79 Ленс).

Селекционер: Луис ван Гаал

Жълти картони: Касияс (И); Де Гузман, Ди Врий, Ван Перси (Х)

Стрелба в центъра на София
Стрелба в центъра на София. Има ранен в зоната на крака мъж. Той е бил откаран в "Пирогов", където...
Черноморец запазва името си
Неуспешен се оказа референдумът в Черноморец, с който трябваше да се реши дали да се смени името на...