Франция разпиля Швейцария 5:2

Рейтинг:
0 1
Източник: БГНЕС

Франция съсипа от бой Швейцария на световното първенство. В мач от група Е на "Арена Нова Фонте" в Салвадор "петлите" спечелиха с гръмкото 5:2. Така отборът на Дидие Дешан вече е вкарал осем гола на първенството и е допуснал едва два.

Мачът бе решен още през първото полувреме. Само в рамките на една минута Франция поведе с два гола. Първо Оливие Жиру бе точен в 17-ата мин., 60 секунди по-късно Блез Матюиди покачи на 2:0.

Швейцарците, които още в 9-ата мин. загубиха защитника си Стив Фон Берген заради контузия, изпаднаха в шок и правиха грешка след грешка. Така се стигна до 32-ата мин., когато Йоан Джуру направи абсолютно ненужно нарушение в наказателното поле срещу Карим Бензема – дузпа за "петлите". Самият Бензема, който вече бе вкарал един наказателен удар в предния мач срещу Гърция (3:0), се нагърби с изпълнението. Вратарят Диего Беналио обаче хвана удара му, а от два метра при добавката Йоан Кабай нацели напречната греда. Все пак Франция стигна до трети гол преди почивката, вкара го Матю Валбуена в 40-ата мин.

През второто полувреме селекционерът на "кръстоносците" Отмар Хитцфелд пусна в игра Берим Джемали на мястото на незабележимия Валон Бехрами. Смяната даде резултат и швейцарците заиграха по-добре, като дори успяха да създадат няколко опасности пред Юго Лорис.

Всичко обаче свърши в 67-ата мин., когато след чудовищна грешка на Филип Сендерос Бензема все пак успя да се разпише и в този мач. Шест минути по късно Муса Сисоко направи 5:0.

В последните десет минути французите свалиха темпото и бяха наказани за това. Първо резервата Джемали от пряк свободен удар направи 1:5 в 81-ата мин. Шест минути по-късно Гранит Джака с удар от въздуха вкара и втори гол за тима на Отмар Хитцфелд.

Йоан Кабай пък си изкара ненужен жълт картон в самия край и така ще пропусне последния мач на Франция в група Е срещу Еквадор.

Швейцария – Франция 2:5