Колумбия излъга Кот д'Ивоар в напечен мач

Рейтинг:
1 1
Източник: Getty Images/Guliver Photos

Колумбия продължава с победната си серия на световното първенство, след като надделя с 2:1 над Кот д'Ивоар в мач от група С. Срещата беше равностойна и напрегната, но индивидуалните грешки на африканците ги лишиха от нещо повече.

В 28-ата минута южноамериканците пропуснаха отлична възможност да поведат чрез звездата си Хамес Родригес, който не успя да вкара от няколко метра фронтално срещу вратата. 3 минути след това и "слоновете" показаха зъби. Серж Орие нахлу опасно в наказателното поле, но вратарят Давид Оспина спаси.

В 59-ата минута Куардо нацели гредата, но в 64-ата нямаше какво да помогне на африканците. Куадрадо центрира от корнер в наказателното поле, където Родригес надскочи Дидие Дрогба и с глава разстреля Бубакар Бари. В 70-ата минута Сере Ди направи фрапантна грешка, подарявайки топката на  Хуан Кинтеро. Той се озова сам срещу вратаря на Кот д'Ивоар и с удар по земя удвои преднината на Колумбия. Само 3 минути след това африканците се върнаха в мача. Жервиньо елиминира трима футболисти и с прекрасен шут оплете топката в мрежата.

До края "слоновете" натиснаха, но така и не успяха да изравнят. Така Колумбия събра 6 точки, докато Кот д'Ивоар остава с 3 т.

Колумбия – Кот д'Ивоар 2:1

1:0 Хамес Родригес (64)
2:0 Хуан Кинтеро (70)
2:1 Жервиньо (73)

Колумбия: 1.Давид Оспина, 3.Марио Йепес, 2.Кристиан Сапата, 18.Хуан Сунига
7.Пабло Армеро (72 – 4.Сантиаго Арис), 11.Хуан Куадрадо, 6.Карлос Санчес, 8.Абел Агилар, 10.Хамес Родригес, 14.Виктор Ибарбо, (53 – 20.Хуан Кинтеро), 9.Теофило Гутиерес

Селекционер: Хосе Пекерман

Кот д'Ивоар: 1.Бубакар Бари, 17.Серж Орие, 22.Сюлейман Бамба, 5.Дидие Зокора, 3.Артур Бока, 9.Шейк Тиоте, 19.Яя Туре, 15.Макс Градел, (67 – Саломон Калу), 20.Серей Дие (73 – 6.Матис Боли), 12.Вилфрид Бони, (60 – 11.Дидие Дрогба), 10.Жервиньо

Селекционер: Сабри Ламуши

Съдия: Хауърд Уеб (Англия)

Жълти картони: Закора (К)

Стадион: "Бразилия"