САЩ закопа Гана в края

Рейтинг:
7 4

САЩ излъга с 2:1 Гана във втория мач от група G на световното първенство. По този начин американците взеха сладък реванш от африканците, които ги победиха на финалите през 2006 и 2010 г.

Двубоят ще се запомни с най-бързия гол на настоящия Мондиал. Още в 32-ата сек. Клинт Демпси се разписа. Нападателят получи топката от Джърмейн Джоунс, справи се със защитник в наказателното поле, след което с плътен шут откри резултата. Африканците веднага се хвърлиха в атаки да изравняват, но до края на полувремето не успяха да създадат чисто голово положение.

Натискът на "черните звезди" продължи и след почивката, но удари на Кристиан Атсу и Съли Мунтари не намериха целта. Асамоа Гиан също изпусна чудесно положение, засичайки топката с глава. Вратарят Тим Хауърд обаче показа чудесен рефлекс и спаси. Така се стигна до 82-ата минута, когато Андре Аю с мощен шут от наказателното поле в близкия ъгъл разстреля стражът на американците – 1:1. Това обаче не беше всичко в мача и 4 минути по-късно Джон Брукс засече центриране от корнер и с глава оформи крайното 2:1 за САЩ.

В другия мач от групата Германия разгроми с 4:0 Португалия и оглави класирането с 3 т., колкото имат и възпитаниците на Юрген Клинсман. Иберийците и африканците пък остават без точка.