Нигерийските "суперорли" изхвърлиха Босна

Рейтинг:
0 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos

Нигерия победи Босна и Херцеговина с 1:0 в среща от втория кръг в група F на Мондиала в Бразилия. Единственото попадение в мача отбеляза Питър Одемвинге в 29-а мин. По-този начин нигерийските "суперорли" изхвърлиха дебютанта от световното първенство и запазиха шансове за класиране напред в турнира.

Първото полувреме започна добре за босненците и Джеко имаше две отлични възможности да се разпише, но ударите му бяха спасен от вратаря Винсънт Ениама. В 7-ата минута пък Питър Одемвинге изпълни чудесно пряк свободен удар, но топката мина на сантиметра покрай вратата.

В 22-а мин. Джеко вкара топката във вратата на съперника, но съдиите отмениха гола поради засада. Повторението показа, че попадението е напълно редовно, тъй като нападателят беше на една линия със защитника на Нигерия при подаването на Звездан Мисимович.

Седем минути по-късно Одемвинге се възползва от подаване от дясно на Емануел Еменике и с удар с десния крак донесе успеха на Нигерия. След попадението босненците претендираха за нарушение на Еменике срещу Емир Спахич, но такова не беше отсъдено.

През втората част двата отбора не успяха да отбележат други попадение. В добавеното време на мача пък Един Джеко, който беше най-деен от босненците уцели гредата.

В класирането в групата начело е Аржентина с 6 точки, пред Нигерия с 4 точки, Иран с 1 точка и Босна и Херцеговина без спечелена точка от първите два мача.

Пет отбора си осигуриха място на осминафиналите на Мондиал 2014 в Бразилия. Това са Холандия, Чили, Колумбия, Коста Рика и Аржентина. От световните финали още в груповата фаза отпадат Австралия, Босна и Херцеговина, Англия, Камерун и Испания.

Група F

Нигерия – Босна и Херцеговина 1:0

Нигерия: 1. Винсънт Ениеама, 5. Ефе Амброуз, 13. Джувон Ошанива, 22. Кенет Омеруо, 2. Джоузеф Йобо, 10. Джон Оби Микел, 17. Огени Онази, 18. Микел Бабатунде (75 - 3. Озоени), 7. Ахмед Муса (65 - 23. Шола Амеоби), 8. Питър Одемвинге, 9. Емануел Еменике.

Босна и Херцеговина: 1. Асмир Бегович, 13, Менсур Муйджа, 4. Емир Спахич, 15. Тони Шунич, 18. Харис Медунянин (64 - 14. Тино Сушич), 8. Миралем Пянич, 7. Мухамед Бешич, 10. Звиездан Мисимович, 16. Сенад Лулич (58 - 23. Сеяд Салихович), 20. Изет Хайрович (57 - 9. Ведад Ибишевич), 11. Един Джеко.

Жълти картони: Джон Оби Микел, Харис Медунянин

Съдия: Питър О'Лиъри (Нова Зеландия)

Стадион: "Арена Пантанал" в Куиаба