Хърватия разстреля 4 пъти "камерунските лъвове"

Рейтинг:
0 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos

Хърватия възроди шансовете си за класиране на осминафинал на Молдиал 2014, след като унижи Камерун, побеждавайки ги с 4:0 в мач от група А на световното първенство в Бразилия.

Първото попадение бе дело на ветерана Ивица Олич в 11-ата минута на срещата. Перишич удвои в 48-ата мин., а Манджукич добави два гола на сметката си в 61-ата и 73-ата мин.

В този мач камерунците бяха без звездата си Самуел Ето'о, а освен това тимът игра малко над едно полувреме с човек по-малко, след като Алекс Сонг бе изгонен заради умишлен удар без топка срещу Марио Манджукич в 40-ата мин.

"Шахматистите" прекъснаха сушата си от 5 мача без победа на най-големия футболен форум в света.   "Неукротимите лъвове" пък отпадат от турнира, след като отборът реално няма шансове да продължи напред, тъй като натрупа две загуби до този момент.

За да успее да се класира напред, Хърватия ще трябва да победи Мексико в последния си мач от групата.

Камерун - Хърватия 0:4

0:1 Олич (11)
0:2 Перишич (48)
0:3 Манджукич (61)
0:4 Манджукич (72)

Камерун: 16.Шарл Итанж, 2.Беноа Асу Екото, 3.Никола Н'Кулу, 6.Алекс Сонг, 8.Бенжамен Муканджо, 10.Венсан Абубакар (70-15.Пиер Уебо), 13.Ерик-Максим Чупо-Мотинг, (75-20.Едгар Сали), 14.Орелиан Шеджу (46-5.Дани Нункеу), Стефан Мбиа, 18.Ейонг Ено, 21.Жоел Матип.

Хърватия: 1.Стипе Плетикоса, 3.Даниел Пранич, 4.Иван Перишич (78-4.Анте Ребич), 5.Ведран Чорлука, 6.Деян Ловрен, 7.Иван Ракитич, 10.Лука Модрич, 11.Дарио Сърна, 17.Марио Манджукич, 18.Ивица Олич (69-22.Едуардо), 19.Самир (72-Матео Ковачич).

Червен картон: Алекс Сонг (39)

Жълти картони: Едуардо

Стадион: "Арена Амазония"

Съдия: Педро Проенса (Пор)