Германия на полуфинал след 1:0 над Франция

Рейтинг:
0 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos

Германия стана първият полуфиналист на световното първенство след минимална победа с 1:0 над Франция на "Маракана".

Така Бундестимът стана първия отбор в света, класирал се в четири поредни Мондиала сред първите четири в света.

Единственото попадение вкара защитникът Матс Хумелс в 13-ата мин. Той се извиси над Рафаел Варан след отлично центриране на Тони Кроос и прати неспасяемо топката под гредата на Юго Лорис. Това бе второ попадение за Хумелс на Мондиала.

До края на полувремето опасности имаше и пред двете врати, без обаче някоя от тях да бъде чиста. Германците на два пъти си поискаха дузпа от Нестор Питана. Мирослав Клозе и Томас Мюлер обаче преиграха, а аржентинският рефер не се хвана на симулациите. Изненадващо той не показа и жълт картон.

След почивката Франция се хвърли да изравнява. Удобни положения обаче изтърваха Варан и Карим Бензема, а германците замалко не си вкараха автогол, когато девет минути преди края Бенедикт Хьоведес изчисти топката в голмайстора Хумелс.

Отборът на Германия от своя страна атакуваше опасно на контри, а златна възможност изтърва резервата Андре Шюрле, който в 82-ата мин. стреля в крака на Лорис.

"Петлите" изтърваха златния си шанс в последните секунди на четириминутното продължение. Бензема се озова сам срещу Мануел Нойер. Вместо да бие ниско французинът нанесе страховит удар, но в обсега на германския страж. Той пък великолепно парира удара, а топката се отби в ръката му като в греда.

Така напред продължава Германия. Йоахим Льов и момчетата му ще играят на полуфинала срещу победителя от мача Бразилия – Колумбия.

Франция – Германия 0:1

Хумелс (13) 0:1

Франция: Лорис, Дебюши, Сако (72 Косчиелни), Варан, Евра, Кабай (73 Реми), Матюиди, Погба, Гризман, Валбуена (85 Жиру), Бензема.

Селекционер: Дидие Дешан

Германия: Нойер, Хьоведес, Лам, Хумелс, Боатенг, Кроос (90 Крамер), Швайнщайгер, Кедира, Клозе (69 Шюрле), Мюлер, Йозил (83 Гьотце).

Селекционер: Йоахим Льов

Жълти картони: Кедира, Швайнщайгер (Г)

Главен съдия: Нестор Питана (Аржентина)