Аржентина изхвърли Швейцария с гол на Ди Мария в 118-ата мин.

Рейтинг:
0 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos

Аржентина е на четвъртфинал на Мондиал 2014 в Бразилия. "Гаучосите" победиха Швейцария с гол във второто продължение на мача и 0:0 в редовното време. Единственото попадение бе дело на Анхел Ди Мария в 118-ата мин. на осминафинала, игран на "Арена Коринтианс" в Сао Пауло.

Срещата започна със здрава битка в средата на терена. В 28-ата мин. Шакири намери Джака на страхотна позиция и последният шутира, но вратарят Серхио Ромеро отрази удара. Десет минути по-късно отново Шакири намери Дърмич зад отбраната на "гаучосите", но нападателят не успя да прехвърли Ромеро. В 41-ата мин. Меси изведе Игуаин, който отправи слаб шут и топката бе уловена от Беналио.

И втората част започна с опасност за европейците. Джердан Шакири стреля от пряк свободен удар директно във вратата, но Ромеро се намеси решително. Аржентинците опитаха натиск в следващите минути, а "кръстоносците" изпаднаха в "глуха" защита. Първо Рохо стреля от движение отляво, но Беналио спаси. След това Игуаин пробва рефлекса на вратаря след удар с глава, но той в корнер, разпъвайки се максимално. В 78-ата мин. страхотен шут на Меси отново бе отразен от Беналио. След това аржентинците поискаха дузпа за фаул срещу Паласио, но не получиха такава, от съдията Йонас Ериксон. Така до гол в редовното време не се стигна.

Първото продължение мина без запомнящи се опасности пред двете врати. Втората част от добавеното време мина под диктовката на аржентинците, но чак 118-ата мин. дойде звездният час на Аржентина. Меси проби през центъра и изведе отлично Анхел Ди Мария, който прати топката в мрежата с премерен удар в далечния ъгъл. Аржентина ще играе срещу победителя от срещата Белгия – САЩ на осминафиналите.

Аржентина – Швейцария 0:0 (след продължения 1:0)

1:0 Анхел Ди Мария (118)

Аржентина: 1.Серхио Ромеро, 16.Маркос Рохо (105+1 - 22.Хосе Мария Басанта), 17.Федерико Фернандес, 2.Есекил Гарай, 4.Пабло Сабалета, 7.Анхел Ди Мария, 14.Хавиер Масчерано, 5.Фернандо Гаго, 22.Есекил Лавеци (74 - 18.Родриго Паласио), 9.Гонсало Игуаин, 10.Лионел Меси.

Швейцария: 1.Диего Беналио - 2.Щефан Лихтщайнер, 22.Фабиен Шер, 20.Йоан Джуру, 13.Рикардо Родригес, 11.Валон Бехрами, 8.Гьокхан Инлер, 10.Гранит Джака (66 - 16.Желсон Фернандес), 23.Джердан Шакири, 18.Адмир Мехмеди (113 - 15.Блерим Джемайли), 19. Йосип Дърмич (82 - 8.Харис Сеферович).

Жълти картони: Гранит Джака, Желсон Фернандес

Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)

Стадион: "Арена Коринтианс" в Сао Пауло, 63 255 зрители