Протест

Бразилия трепери за 2:1 над Колумбия

Рейтинг:
0 0

Бразилия изстрада победата си с 2:1 над Колумбия във втория четвъртфинал на световното първенство.

"Златистите" най-накрая показаха футбола, който всички очакват от тях. През първото полувреме играчите на Луис Фелипе Сколари бяха абсолютни господари на терена във Форталеза, създадоха много положения и като по чудо се оттеглиха само с един гол аванс. В средата на второто полувреме резултатът стана все пак 2:0 и когато всички очакваха спокоен финал, Хамес Родригес от дузпа намали десет минути преди края и накараха всички фенове на "селесао" да треперят.

Бразилия поведе в 7-ата мин. Неймар центрира от корнер, Фред тръгна към топката, но я пропусна и обърка Карлос Санчес, който остави Тиаго Силва от непосредствена близост да прати топката в мрежата.

В 20-ата мин. Хълк изпусна втори гол за домакините. Неймар го изведе сам срещу Давид Оспина. Играчът на руския Зенит нанесе мощен удар, но стражът на Колумбия спаси.

Осем минути по-късно отново Оспина бе последната преграда пред Хълк. Бразилецът имаше още една великолепна възможност до края на полувремето – шест минути преди почивката обаче ударът му беше неточен.

През втората част Колумбия се хвърли да изравнява. В 66-ата минута гостите успяха да стигнат до попадение, което обаче бе правилно отменено заради засада на Марио Йепес, който вкара топката в мрежата.

И когато всички очакваха изравняване Давид Луис накара стадиона във Форталеза да избухне като вулкан. В 69-ата мин. от около 30-ина метра къдрокосият бразилец прати истински снаряд в мрежата на Оспина. За попадението вина има и стражът на колумбийците.

Колумбия обаче не се предаде. Десет минути преди края вратарят Жулио Сезар направи фаул срещу резервата Карлос Бака в наказателното поле и испанецът Карлос Веласко даде дузпа. От бялата точка звездата Хамес Родригес вкара шестия си гол на Мондиала и върна надеждите на своите.

Голът стресна не на шега Бразилия. Положението стана страшно, когато в 88-ата мин. Звездата Неймар се контузи и трябваше да бъде изваден на носилка. Колумбия обаче така и не стигна до чисто голово положение и "златистите" са на полуфинал, където на 8 юли на "Ещадио Минейрао" в Бело Оризонте ще играе с Германия. Този двубой обаче ще бъде пропуснат от капитана на Бразилия Тиаго Силва, който получи втори жълт картон.

Бразилия – Колумбия 2:1

Тиаго Силва (7) 1:0
Давид Луис (69) 2:0
Родригес (80) 2:1 дузпа

Бразилия: Жулио Сезар, Майкон, Тиаго Силва, Давид Луис, Марсело, Паулиньо (86 Ернанес), Фернандиньо, Оскар, Хълк (83 Рамирес), Неймар (88 Енрике), Фред.

Селекционер: Луис Фелипе Сколари

Колумбия: Оспина, Сапата, Йепес, Армеро, Сунига, Санчес, Куадрадо (80 Кинтеро), Гуарин, Гутиерес (60 Бака), Родригес, Ибарбо (46 Рамос).

Селекционер: Хосе Пекерман

Жълти картони: Тиаго Силва, Жулио Сезар (Б); Родригес, Йепес (К)