Холандия победи в Австралия в неповторим спектакъл

Рейтинг:
0 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos

Холандия победи Австралия с 3:2 в най-вълнуващия и интересен мач от началото на световното първенство. Двата отбора сътвориха истински спектакъл на стадион "Бейра-Рио", изпълнен с голове, обрати, дузпи, пропуски  и гениални изпълнения.

"Лалетата" поведоха в 20-ата минута, когато Ариен Робен направи самостоятелен рейд, навлезе в наказателното поле и стреля покрай вратаря Матьо Райън за 1:0. "Кенгурата" обаче изравниха буквално в следващата атака с невероятен удар от воле на ветерана Тим Кейхил точно под горната греда. До края на полувремето Миле Йединак и Марк Брешано изпуснаха чудесни положения да дадат преднина на Австралия.

Минута след началото на второто полувреме "жълтите" успяха да вкарат чрез Матю Леки, но попадението беше отменено заради фаул в атака. В 52-ата минута обаче защитник на Холандия игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Джамел Хаймуди (Алжир) беше категоричен – дузпа. С тежката задача се нагърби Йединак, който не сбърка – 2:1 за Австралия. След това "кенгурата" имаха страхотен шанс да сложат точка на спора, но в най-важния момент Кейхил и Леки не се разбраха.  В 57-ата минута холандците изравниха, след като Робин ван Перси беше изведен зад гърба на защитата и не сбърка. След малко повече от час игра Леки пропусна нова добра възможност за Австралия. Така се стигна до 67-ата минута, когато Мемфис Депай с далечен шут не остави шансове на Райън, оформяйки крайното 3:2 за Холандия.

С този успех "лалетата" събраха 6 точки и почти си гарантираха място на 1/8-финалите, докато австралийците отпаднаха от Мондиала, оставайки с 0 т. мач преди края на груповата фаза.