Бърз обрат преряза "самураите"

Рейтинг:
0 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos

Кот д'Ивоар започна световното първенство с трудна победа 2:1 над Япония. С основна заслуга за успеха африканския шампион беше голямата им звезда Дидие Дрогба, който се появи като резерва. Именно след неговото влизане в игра обаче "слоновете" обърнаха развоя на мача от група С на шампионата на планетата.

"Самураите" поведоха в 16-ата минута, когато Кейсуке Хонда се разписа след чудесна заучена комбинация. Халфът на Минал получи топката, изпревари Яя Туре и с безмилостен шут опъна мрежата – 1:0 за Япония. Кот д'Ивоар успя да изравни в 64-ата минута. Направилият отличен мач Серж Орие центрира в наказателното поле, където незабележимият до този момент Вилфред Бони с глава не остави шансове на вратаря Еиджи Кавашима за 1:1. Голът вдъхнови Дрогба и компания и само 2 минути по-късно те стигнаха до 3-те точки. При идентична ситуация Орие качи топката на главата на Жервиньо, който оформи крайното Кот д'Ивоар – Япония 2:1.

Така африканците и Колумбия окупираха първите две места с по 3 т., докато Япония и Гърция остават без точка.

Група С

Кот д'Ивоар – Япония 2:1

0:1 Кейсуке Хонда (16)
1:1 Вилфрид Бони (65)
2:1 Жервиньо (66)

Кот д'Ивоар: 1. Бубакар Бари, 17. Серж Орие, 22. Сюлейман Бамба, 5. Дидие Зокора, 3. Артур Бока (74 - 18. Констан Джакпа), 9. Шейк Тиоте, 19. Яя Туре, 20. Серей Дие (62 - 11. Дидие Дрогба), 8. Саломон Калу, 12. Вилфрид Бони (78 - 13. Я Конан), 10. Жервиньо

Селекционер: Сабри Ламуши

Япония: 1. Ейджи Кавашима, 2. Ацуто Учида, 22. Мая Йошида, 6. Масато Моришиге, 5. Юто Нагатомо, 17. Макото Хасебе (54 - Йосохито Ендо), 16. Хотару Ямагучи, 4. Кейсуке Хонда, 10. Шинджи Кагава (86 - 11. Йойчиро Какитани), 9. Шинджи Оказаки, 18. Юя Осако (68 - 13. Йошито Окубо)

Селекционер: Алберто Дзакерони

Жълти картони: Зокора, Бамба (К);  Йошида, Моришиге (Я)

Съдия: Енрике Осес (Чили)

Стадион: "Арена Пернамбуко"