Алжир би Южна Корея 4:2, М'Боли на крачка от 1/8-финал

Рейтинг:
0 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos

Алжир победи Южна Корея с 4:2 във втория си мач от група Н на световното първенство в Бразилия.

За втори пореден път на вратата на арабите бе единственият играч от българската "А" група на Мондиала – Райс М'Боли от ЦСКА.

Отборът на Алжир, който остави отлични впечатления още с появяването си на форума в Бразилия срещу Белгия, не остави никакви съмнения в превъзходството си. Още през първото полувреме момчетата на Вахид Халилходжич успяха да дръпнат с три чисти гола, като два от тях паднаха само в рамките на две минути – в 16-ата и 18-ата. През тази част играчите на Южна Корея изглеждаха толкова объркани, че всяка една акция на Алжир носеше потенциална опасност.

Все пак след почивката корейците натиснаха и дори успяха да отбележат ранен гол. Направи го звездата Сон Хьон Ми в 50-ата мин. Играчите на Хон Мюн Бо си повярваха и натиснаха. Така обаче те оголиха вратата си и логичното последва – Алжир стигна до нов гол в 62-ата мин., дело на Ясин Браими.

Десет минути по-късно Южна Корея стигна до ново попадение, а негов автор стана Ко Джа Чеол.

Така с победата си Алжир вече е на второ място в класирането преди последните два двубоя в група Н. Отборът на Райс М'Боли е на крачка от елиминациите. За да се класира на 1/8-финалите Алжир трябва да не загуби от Русия и да се надява лидерът в групата Белгия да не падна с три и повече гола от Южна Корея. Успех срещу Сборная пък гарантира класирането на арабите напред независимо от резултата между "червените дяволи" и корейците.

Южна Корея – Алжир 2:4

Слимани (26) 0:1