Сензация! Испания на колене в Бразилия

Рейтинг:
4 0
Вдъхновен отбор на Чили детронира световния шампион

Световният шампион, притежателят на последните две титли от европейски първенства Испания е на колене! "Ла Фурия" отпадна още в груповата фаза на Мондиала в Бразилия, след като допусна втора поредна загуба. Този път вдъхновеният отбор на Чили подчини иберийците с 2:0 на легендарния стадион "Маракана". Възпитаниците на Висенте дел Боске отново бяха неузнаваемо слаби в защита, а Икер Касияс спокойно може да бъде наречен големият грешник за Испания в страната на кафето, след като и в двата мача буквално закопа съотборниците си.

Източник: Getty Images/Guliver Photos
Чили започна срещата вихрено и още в 1-ата минута Артуро Видал изведе чудесно Едуардо Варгас, но той не успя да се ориентира добре. 60 секунди след това Алексис Санчес изпълни корнер и Гонсало Хара засече с глава, но топката мина на милиметри над вратата на Касияс. Така се стигна до 20-ата минута, когато нямаше какво да помогне на Испания. Видал и Санчес разиграха отлично отдясно, футболистът на Барселона намери Варгас на точката за дузпата, където нападателят на Валенсия от легнало положение откри резултата. В 27-ата минута шут на Диего Коща излезе в аут, а в 43-ата шокът за европейците стана пълен. Санчес стреля от фаул, Касияс се намеси неубедително, топката стигна до Арангис, който удвои преднината на чилийците.

8 минути след началото на второто полувреме Серхио Бускетс можеше да върне отбора си в мача, но не уцели опразнената врата. Южноамериканците пък заложиха на светкавични контраатаки, при които като по чудо не се стигна до нов гол във вратата на Касияс. След това стражът на символичните гости Клаудио Браво на няколко пъти показа висока класа, спасявайки опасни удари на Санти Касорла и Андрес Иниеста.

До края резултатът остана непроменен и така Испания остана без точка след втория си мач в група В, докато Чили и Холандия се класират на 1/8-финалите. И двата отбора имат по 6 т., а в последната среща играят помежду си и ще решат кой ще завърши на 1-во място.

Испания – Чили 0:2

0:1 Едуардо Варгас (20)
0:2 Чарлс Арангис (43)

Испания: 1.Икер Касияс, 4.Хави Мартинес, 6.Андрес Иниеста, 11.Педро (76 – 20.Санти Касорла), 14.Шаби Алонсо (46 – 17.Коке), 15.Серхио Рамос, 16.Серхио Бускетс, 18.Жорди Алба, 19.Диего Коста, (63 – 9.Фернандо Торес), 21.Давид Силва, 22.Сесар Аспиликуета

Селекционер: Висенте дел Боске

Чили: 1.Клаудио Браво, 2.Еухеио Мена, 4.Маурисио Исла, 5.Франсиско Силва, 7.Алексис Санчес, 8.Артуро Видал (88 – 6.Карлос Хармона), 11.Едуардо Варгас (85 – 10.Хорхе Валдилия), 17.Гари Медел, 18.Гонсало Хара, 20.Чарлс Арангис, (64 – 16.Фелипе Гутиерес), 21.Марсело Диас

Селекционер: Хорхе Сампаоли

Съдия: Марк Гайгер (САЩ)

Жълти картони: Шаби Алонсо (И); Видал, Мена (Ч)

Стадион: "Маракана"