Рейтинг:
2 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos
Колумбия продължава с победния поход на световното

Колумбия продължава с чудесното си представяне на световното първенство, класирайки се за 1/4-финалите. Възпитаниците на Хосе Пекерман се наложиха с 2:0 над Уругвай на легендарния стадион "Маракана" в Рио де Жанейро и записаха четвърти успех от четири мача в Бразилия. В герой за колумбийците отново се превърна Хамес Родригес, който вкара и двата гола във вратата на Фернандо Муслера. Така футболистът на Монако вече има 5 попадения на Мондиала и поведе в голмайсторската листа.

"Жълтите" започнаха мача по-активно и в 7-ата минута Хуан Куадрадо стреля мощно от фаул, но топката мина покрай вратата. 5 минути след това Хуан Сунига шутира от над 20 м, Муслера не се намеси добре, но до гол не се стигна. Така дойде 28-ата минута, когато Хамес Родригес за пореден път показа гения си. Халфът на Монако получи топката с гръб към вратата, овладя на гърди, обърна се и с удар от воле я прати неспасяемо точно под горната греда – 1:0 за Колумбия. "Урусите" веднага натиснаха да търсят изравняването и в 35-ата минута Единсон Кавани шутира опасно от фаул, но в аут. Малко след това и Диего Форлан можеше да вкара, но Давид Оспина спаси.

Второто полувреме започна мечтано за колумбийците, а под светлината на прожекторите отново попадна Хамес Родригес. Джаксън Мартинес центрира отдясно към далечната греда, Хуан Куадрадо свали топката с глава към Родригес, който заби втория си гол в мача – 2:0 за Колумбия. В 63-ата минута Оспина отново показа класа, спасявайки много силен изстрел на Кристиан Родригес. До края "урусите" се опитаха да стигнат до почетен гол, но така и не успяха, благодарение на добрите изяви на стража на "жълтите".

Така Колумбия ще срещне домакина Бразилия на 1/4-финалите. Мачът е на 4 юли от 23:00 ч. на стадион "Ещадио Кастелао" във Форталеза.

Колумбия – Уругвай 2:0

2:0 Хамес Родригес (28, 49)

Колумбия: 1.Давид Оспина, 2.Кристиан Сапата, 3.Марио Йепес, 6.Карлос Санчес, 18.Хуан Сунига, 7.Пабло Армеро, 8.Абел Агилар, 11.Хуан Куадрадо (8-Гуарин), 9.Теофило Гутиерес (68-Мехия), 10.Хамес Родригес (85-Рамос), 21.Джаксон Мартинес

Селекционер: Хосе Пекерман

Уругвай: 1.Фернандо Муслера, 22.Мартин Касерес, 13.Хосе Мария Хименес, 3.Диего Годин, 16.Максимилиано Перейра, 20.Алваро Гонсалес (67-Ернандес), 17.Егидио Аревало Риос, 7.Кристиан Родригес, 6.Алваро Перейра (54-Рамирес), 10.Диего Форлан (53-Стуани), 21.Единсон Кавани

Селекционер: Оскар Табарес

Жълти картони: Армеро (К); Хименес, Лугано (У)

Съдия: Бьорн Куйперс (Холандия)