Протест

Луис Суарес опакова куфарите на Англия

Рейтинг:
3 0

Уругвай победи победи Англия с 2:1 в мач от група D на световното първенство в Бразилия. В герой за "урусите" се превърна голямата им звезда Луис Суарес, който макар и контузен, заби и двата гола за отбора си. Въпреки загубата "трите лъва" остават с минимални шансове да се класират на 1/8-финалите. Освен на въртележка, те ще се надяват и срещата Италия – Коста Рика да не завърши наравно, тъй като при това положения си стягат куфарите.

Източник: Getty Images/Guliver Photos
Островитяни можеха да поведат още в 10-ата минута, когато Уейн Рууни отправи страхотен удар от фаул, но топката профуча на милиметри от вратата на Фернандо Муслера. 5 минути след това Уругвай създаде първата си опасност. Кристиан Родригес стреля мощно по диагонала, топката обаче излезе в аут. След малко повече от половин час игра Стивън Джерард центрира, Рууни се извиси над защитата на Уругвай и засече топката с глава. Тя обаче се отби в горната гредата. Така се стигна до 39-ата минута, когато Единсон Кавани центрира перфектно в наказателното поле. Там Луис Суарес с чудесно изпълнение с глава не остави шансове на Джо Харт – 1:0.

4 минути след началото на второто полувреме "урусите" можеха да удвоят преднината си, но Харт показа класа, отразявайки по великолепен начин шут на Кавани. В 52-ата минута нападателят на ПСЖ се озова очи в очи с Харт, но от малък ъгъл не успя да го преодолее. След това и на Муслера се наложи да показва качествата си след изстрел на Рууни. Четвърт час преди края нападателят на Манчестър Юнайтед обаче най-накрая успя да вкара гол на Мондиал след 8 мача чакане. Той получи топката пред вратата от Глен Джонсън и със силен шут не остави шансове на Муслера – 1:1. Секунди след това обратът можеше да е пълен след изстрел на Стъридж по земя, но този път вратарят на Уругвай спаси. В 85-ата минута Суарес обаче отново показа гения си. Той получи дълъг пас от Кавани, шутира без забавяне и не остави шансове на Харт, оформяйки крайното 2:1.

Така Уругвай записа първа победа на Мондиала, докато Англия втора поредна загуба, което почти сигурно означава край с мечтите им за участие на 1/8-финалите.

Група D

Уругвай – Англия 2:1

1:0 Суарес (39)
1:1 Рууни (75)
2:1 Суарес (85)

Уругвай: 1.Фернандо Муслера, 3.Диего Годин, 13.Хосе Мария Хименес, 22.Мартин Касерес, 6.Максимилиано Перейра, 7.Кристиан Родригес, 17.Егидио Аревало, 14. Николас Лодейро (66 – 11.Кристиан Стуани), 20.Алваро Гонзалес (78 – 4.Хорхе Фусиле), 9.Луис Суарес (88 – 19.Себастиан Коатес), 7.Единсон Кавани

Селекционер: Оскар Табарес

Англия: 1.Джо Харт, 2.Глен Джонсън, 5.Гари Кейхил, 6.Фил Ягиелка
3.Лейтън Бейнс, 14.Джордан Хендерсън (89 – 18.Рики Ламбарт), 4.Стивън Джерард, 19.Рахим Стърлинг (64 – 21.Рос Баркли), 10.Уейн Рууни, 11.Дани Уелбек (71 – 20.Адам Лалана), 9.Даниел Стъридж

Селекционер: Рой Ходжсън

Съдия: Карлос Веласко Карбаийо (Испания)

Жълти картони: Диего Годин (У); Стивън Джерард (А)

Стадион: Арена де Сао Пауло