Страхотен М'Боли не спаси Алжир срещу Германия

Рейтинг:
0 1
Източник: БГНЕС

Германия излъга Алжир и с измъчен успех с 2:1 се класира за 1/4-финалите на световното първенство. Немците така и не успяха да пробият защитата на съперника си в редовното време и срещата отиде в продължения. Там обаче момчетата на Йоахим Льов вкараха два гола, преди да допуснат един в самия край.

Алжир направи страхотен мач, а над всички бе единственият участник на Мондиала от родната "А" група – вратарят на ЦСКА Райс М'Боли.

Стражът на арабите извади невъзможни положения. Той отчая почти всички играчи на Бундестима – водещия голмайстор Тони Кроос, Марио Гьотце, Анди Шюрле, Шкодран Мустафи, Филип Лам, Бастиян Швайнщайгер, Месут Йозил, Кристоф Крамер имаха страхотни възможности, но между тях и мрежата на Алжир винаги стоеше великолепният М'Боли.

На висота беше и немският страж Мануел Нойер. На четири пъти той излизаше далеч от вратата си, за да се намесва решително и да прекъсва опасни атаки на съперника, допускани от тромавата и задрямала отбрана на Маншафта.

Алжир също като Германия може да съжалява, че не отбеляза гол в редовното време. През първото полувреме арабите бяха по-активни и имаха своите шансове. Ислам Слимани, Софиан Фегули и Хилал Судани обаче не успяха да използват добре възможностите си. Всъщност главната причина играчите на Вахид Халилходжич да не отбележат гол, беше неточният им мерник – от общо седем удара към вратата на Нойер в редовното време само един беше точен.

В крайна сметка мачът отиде в продължения след нулево равенство. А там немците използваха може би първото неразбирателство в защитата на Алжир, за да поведат. В 92-ата мин. Мюлер центрира и Шюрле, който се появи като резерва, успя триково да изненада М'Боли – 1:0 за Германия.

В последната минута двата отбора си размениха по едно попадение. Месут Йозил направи 2:0 и интригата свърши. В ответната атака все пак Абделмумен Джебу вкара почетния гол за Алжир. За повече обаче нямаше време.

Така Германия си осигури четвъртфинал срещу Франция. Европейското дерби е на 4 юли на "Маракана" от 19:00 ч.

Германия – Алжир 2:1

Шюрле (92) 1:0
Йозил (120) 2:0
Слимани (120) 2:1

Германия: Нойер, Мертезакер, Боатенг, Мустафи (70 Кедира), Хьоведес, Кроос, Швайнщайгер (109 Крамер), Лам, Гьотце (46 Шюрле), Мюлер, Йозил.

Селекционер: Йоахим Льов

Алжир: М'Боли, Алиш (97 Бугера), Гулям, Манди, Белкалем, Фегули, Мостефа, Ласен, Тайдер (78 Браими), Судани (100 Джебу), Слимани.

Селекционер: Вахид Халилходжич