Протест

САЩ продължава след загуба от Германия

Рейтинг:
1 0

Германия победи САЩ с 1 :0 в мача от група G на Мондиал 2014 в Бразилия. Срещата се игра на "Арена Пернамбуко" в Ресифе при неспирен дъжд. С тази победа „бундестимът“ спечели първото място и ще срещне втория от група H на осминафиналите. САЩ също се класира за следващата фаза, благодарение на головата си разлика. Там американците ще играят срещу победителя в група H.

В първите минути на мача Германия владееше повече топката, но така и нямаше много положения пред двете врати. В 23 -ата мин. беше първа реална възможност за САЩ след далечен шут на Зуси, но топката мина над вратата на германците. Последва слаб удар от средна дистанция на Кроос, който беше отразен от Хауърд. Месут Йозил също изпробва рефлекс а на американския страж, но той беше непоклатим. Отборът на САЩ поизравни играта в края на полувремето, но така и нито един от двата тима не стигна до гол.

В началото на втората част на терена се пови Мирослав Клозе на мястото на Лукас Подолски. В 55-ата мин. Германия поведе с 1 :0. Томас Мюлер отбеляза след страхотен шут от границата на наказателното поле. Преди това Хауърд отрази удар на Пер Мертезакер, но топката попадна в голмайстора на германците.

До края на срещата така и не падна нов гол, въпреки че САЩ имаше две перфектни възможности в края. Резултатът обаче класира и двата тима на осминафиналите на Мондиал 2014 в Бразилия. Португалия и Гана пък напускат турнира.

САЩ – Германия 0: 1

САЩ: 1.Тим Хауърд, 23.Фабиан Джонсън, 5.Мат Беслър, 3.Омар Гонзалес, 7.Дамаркъс Бийзли, 15.Кайл Бекерман, 14.Брад Дейвис (59 - 11.Алехандро Бедоя), 13.Джърмейн Джоунс, 4.Майкъл Брадли, 8.Клинт Демпси, 19.Греъм Зуси (84 - 2.Деандре Йедлин).

Германия: 1.Мануел Нойер, 20.Жером Боатенг, 5.Матс Хумелс, 17.Пер Мертезакер, 4.Бенедикт Хьоведес, 7.Бастиан Швайнщайгер (76 - 19.Марио Гьотце), 16.Филип Лам, 18.Тони Кроос, 8.Месут Йозил (89 - 9.Андре Шюрле), 10.Лукас Подолски (46 - 11.Мирослав Клозе), 13.Томас Мюлер.

Жълти картони: Бенедикт Хьоведес, Кайл Бекерман, Омар Гонзалес.

Съдия: Рашван Ирматов (Узбекистан)

Стадион: "Арена Пернамбуко" в Ресифе, 41 876 зрители.