Немската машина смаза Португалия

Рейтинг:
0 1
Мюлер започна Мондиала с хеттрик, излиза начело при голмайсторите

Германия разгроми Португалия с 4:0 в мач от група G на световното първенство. В герой за Бундестима се превърна Томас Мюлер, който отбеляза три попадения в срещата на стадион.„Арена Фонте Нова“ в Салвадор.Първата възможност за Португалия се откри в 8-ата мин. Тогава Кристиано Роналдо шутира мощно, но топката бе избита от вратаря Мануел Нойер. Броени секунди по-късно и футболистите на Йоахим Льов имаха възможност да поведат, след като Сами Кедира стреля от 30 метра към опразнената врата, но топката мина в страни от гредата. Бундесимът поведе в 12-ата мин. от дузпа. Германците получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като Марио Гьотце беше фаулиран от Жоао Перейра. Зад топката застана Томас Мюлер, който стреля неспасяемо и изведе тима си напред.

Германия удвои преднината си в 32-ата мин. Тогава Тони Кроос центрира от ъглов удар и Матс Хумелс с глава направи резултата 2:0. 4 мин.
по-късно положението за Португалия стана още по-тежко. Пепе получи директен червен картон, след като повали Хумелс на земята и при спряна игра го удари с глава.

Резултатът придоби класическо измерение минута преди края на първото полувреме. Тогава Мюлер отбеляза втория си гол в срещата след грешка в защита на Бруно Алвеш.

П
рез втората част Месут Йозил и Марио Гьотце имаха няколко добри възможности за попадения, но късметът не беше на тяхна страна. Португалците пък се стремяха по-скоро да не загубят с по-голяма разлика, отколкото се опитваха да намалят изоставането си. При едно от малкото положения за "мореплавателите" в 75-ата мин. Нани стреля отдалеч, а Нойер изби топката. След това тя попадна в Едер, който се строполи в наказателното поле, а повторенията показаха, че реферът Милорад Мажич трябваше да отсъди дузпа. Той обаче остана безмълвен. 3 мин. по-късно Мюлер оформи своя хеттрик в двубоя, след като бе точен от 2 метра.

Следващият мач в групата е между САЩ и Гана.

Група G

Германия: 1. Мануел Нойер, 20. Джером Боатенг, 5. Матс Хумелс (73 - 21. Шкодран Мустафи)21, 17. Пер Мертезакер, 4. Бенедикт Хьоведес, 6. Сами Кедира, 16. Филип Лам, 18. Тони Кроос, 8. Месут Йозил (62 - 9. Андре Шюрле), 19. Марио Гьотце, 13. Томас Мюлер (82 - 10. Лукас Подолски

Селекционер:
Йоахим Льов Португалия: 12. Руи Патрисио, 21. Жоао Перейра, 3. Пепе, 2. Бруно Алвеш, 5. Фабио Коентрао (65 - 19. Андре Алмейда), 4. Мигел Велосо (46 - 13. Рикардо Коща), 8. Жоао Моутиньо, 16. Рикардо Мейрелеш, 7. Кристиано Роналдо, 9. Уго Алмейда (28 - 11. Едер), 17. Нани

Селекционер: Пауло Бенто