Гана изтърва Германия, Клозе настигна Роналдо

Рейтинг:
0 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos

Гана изигра страхотен мач срещу фаворита Германия в група G на Мондиала. Мачът завърши наравно 2:2, а африканците могат да съжаляват за пропуснатата победа.

"Черните звезди" отправиха 15 удара към вратата на Мануел Нойер, седем от тях бяха точни. Немците шутираха 10 пъти, само четири от тях бяха в рамката.

Първото полувреме бе равностойно и завърши без голове. След почивката обаче зрителите на "Ещадио Кастелао" във Форталеза останаха без дъх от страхотната игра и на двата отбора.

Германия поведе с гол на Марио Гьотце в 51-ата мин. Авторът на хеттрик срещу Португалия Томас Мюлер центрира отлично и Гьотце с глава откри.

Гана нанесе удара си в рамките на девет минути. Първо в 54-ата Андре Аю отново с глава изравни, а в 63-ата Асамоа Гиан с хубав шут изведе африканците напред.

Обратът обърка германците. В следващите минути тимът на Гана беше пълен властелин, но удобни възможности изтърваха Джордан Аю и Кристиан Атсу.

Германия успя да спечели точката чрез невероятния си голаджия Мирослав Клозе. Само две минути след като той се появи на терена като резерва в 69-ата мин., той изравни.

Два рекорда бяха счупени в двубоя. Мирослав Клозе стана най-резултатният играч на Германия на световни първенства с 15 гола, като задмина Герд Мюле (14). Клозе настигна и бразилеца Роналдо на върха в листата на топреализаторите на всички Мондиали и има всички шансове и да го задмине. Мирослав е вкарал пет гола през 2002 г., пет през 2006 г. (голмайстор на първенството), четири през 2010 г. и сега един. Нападателят влезе и в една особено престижна компания. Той стана едва третият футболист с голове на четири световни първенства заедно с бразилеца Пеле (вкарвал от 1958 г. до 1970 г.) и сънародника си Уве Зеелер (също от 1958 г. до 1970 г.).

Авторът на втория гол за Гана Асамоа Гиан пък стана най-резултатният футболист в историята на страната си. Това беше неговото 41-о попадение с националния екип.

Германия – Гана 2:2

Гьотце (51) 1:0
Андре Аю (54) 1:1