Резерви донесоха победа на Швейцария над Еквадор

Рейтинг:
0 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos
"Кръстоносците" пбърнаха мача с гол в последните секунди

Швейцария победи Еквадор с 2:1 в мач от група Е на световното първенство. Двубоят се игра пред пълни трибуни на 68-хиледния стадион в град Бразилия "Насионал Мане Гаринча".

Еквадор излезе напред в резултата в 22-ата мин. Тогава Енер Валенсия засече с глава центриране от пряк свободен удар на Айови. След попадението южноамериканците посочиха към небето в чест на съотборника си Кристиан Бенитес, който почина внезапно през миналото лято.

Швейцарците изравниха в началото на второто полувреме. Точен в 48-ата мин. бе Адмир Мехмеди, който се появи на терена минута по-рано.

Победният гол за "кръстоносците" също бе дело на друга резерва – Харис Сеферович. Той бе точен 20 секунди преди края на добавеното време след мълниеносна контраатака.