Холандия мина и през Чили

Рейтинг:
0 0
Източник: Getty Images/Guliver Photos

Холандия победи Чили с 2:0 в последен мач от група В на Мондиал 2014 в Бразилия. Първото попадение в двубоя вкара резервата Лерой Фер в 77-ата мин., а второто бе дело на Мемфис Депай, който също се появи на терена през второто полувреме, и отбеляза в продължението, дадено от главния съдия.

След срещата, играна на "Арена Коринтианс" в Сао Пауло, холандците заеха първото място в групата след три победи от три мача. Чилиците пък остават втори в класирането и също продължават на осминафиналите на световното първенство.

Първата част започна равностойно за двата отбора, но без положения пред двете врати. В 35-ата мин. Холандия имаше първото си добро положение за откриване на резултата. Де Врай засече с глава топката на втора греда след центриране от фаул от дясно, но не успя да я насочи във вратата. Две минути по-късно футболистите на Чили претендираха за дузпа заради побутване на Дирк Каут срещу Алекси Санчес. В 40-ата мин. последва нова сериозна възможност за холандците. Робен проби през центъра към наказателното поле, но ударът му по земя премина в близост до лявата греда на Браво. Минута преди края на полувремето Чили пропусна чиста възможност за гол. Гутиерес бе оставен зад защитата след центриране от централната част на терена. Изстрелът му с глава обаче мина покрай вратата.

Второто полувреме също започна с равностойна игра. Едва в 65-ата мин. дойде първата опасност. Санчес преодоля Ленс отляво и от малък ъгъл шутира. Силесен обаче боксира безпроблемно и не допусна Чили да поведе. Минута по-късно холандците отговориха. Робен шутира между двама, но Браво спася.   В 77-ата мин. току-що влезлият Лерой Фер с глава откри резултата. Резервата на холандците, който замени Снайдер, засече центриране отдясно от фланга след изпълнение на ъглов удар. До края на двубоя чилиците се опитаха да изранят, но Холандия стигна до нов гол в продължението на мача, дело на друга резерва Мемфис Депай. Той получи перфектно подаване от Робен и на няколко метра от голлинията вкара второто си попадение на мондиала. Депай се появява за втори пореден мач от скамейката за холандците и бележи.

Холандия – Чили 2 : 0

Холандия: 1. Яспер Силесен, 5. Дейли Блинд, 2. Рон Влаар, 3. Стефан Де Врай, 7. Дарил Янмаат, 10. Уесли Снайдер (75 - 18. Лерой Фер), 6. Найджъл Де Йонг, 20. Джорджиньо Вийналдум, 17. Джърмейн Ленс (69 - 21. Мемфис Депай), 15. Дирк Каут (89 - 14. Теренс Конголо), 11. Ариен Робен.

Чили: 1. Клаудио Браво, 5. Франсиско Силва (71 - 10. Хорхе Валдивиа), 17. Гари Медел, 18. Гонсало Хара, 2. Еухенио Мена, 16. Фелипе Гутиерес (46 - 15. Жан Босежур), 21. Марсело Диас, 4. Маурисио Исла, 20. Чарлс Арангис, 11. Едуардо Варгас(80 - 9. Маурисио Пиния), 7. Алексис Санчес.

Жълти картони: Дейми Блинд (Холандия)

Главен съдия: Бакари Гасама (Гамбия)

Стадион: "Арена Коринтианс" (Сао Пауло)

Зрители: 62 996