Репортажи

Ботев взе Битката за Пловдив в калта на "Лаута"

Ботев победи Локомотив с 2:0 в Битката за Пловдив и увеличи шансовете си за първата шестица в "А" група. С този успех "жълто-черните" прекъснаха серията си без победа на "Лаута" от 1994 година. Головете за Ботев отбелязаха Лъчезар Балтанов и Божидар Васев.

На тежкия терен в Пловдив двубоят бе прекъснат в 9-ата минута, в която се отдаде заслуженото на легендата на Локомотив - Аян Садъков, който вече няколко месеца се бори с тежко заболяване. Нуждаещият се от две победи до края на редовния сезон, за да влезе в плейфоната шестица - Ботев, се приспособи по-бързо към подгизналото тревно покритие на "Лаута" и в 19-ата минута откри резултата. Мариян Огнянов проби отляво, подаде в наказателното поле и след неумела намеса на Александър Якимов - Лъчезар Балтанов се разписа с шут в левия ъгъл на Йордан Господинов. В 34-ата минута ветеранът Иван Цветков изведе в удобна позиция Божидар Васев, който с технично отиграване преодоля Господинов за 2:0.

През второто полувреме Локомотив опита всичко. В 48-ата минута Ласиман стреля, но над вратата на Ботев. Малко по-късно Спас Делев не успя да се разпише след меле в наказателното поле на "жълто-черните". В 61-ата минута Чунчуков можеше да вкара трети гол за Ботев. Той беше изведен сам срещу Господинов, но стреля в аут. Четвърт час преди края удар на Бурабия беше изчистен.

С успеха Ботев е шести в класирането с 33 точки, а Локомотив е девети с 20.

Локомотив (Пд) - Ботев (Пд) 0:2

0:1 Лъчезар Балтанов 19
0:2 Божидар Васев 34

Локо (Пд): Господинов, Филипов, Сечков (81 Костадинов), Млдованов, Дяков, Сандански, Бурабия, Делев, Ласиман (80 Карагерен), Якимов (46 Димитров) и Камбуров;

Ботев (Пд): Стаховяк, Христов, Златков, Николов, Филипов, Иршак, Балтанов, Васев (88 Казаков), Огнянов (88 Гамаков), Цветков (80 Марин) и Чунчуков;

жк: Огнянов, Николов, Иршак, Златков (Б); Делев, Дяков, Сандански (Л);

Съдия: Ивайло Стоянов

Как да напише човек за нещо, което го е нямало?В понеделник узурпиралите властта в ЦСКА фамилии, които толкова крякаха против практиката на фамилно присъствие в клуба, трябваше на пресконференция да обявят какви ще са съдбините на най-титулувания...