Репортажи
<p>Скандали и класика за Славия на "Овча купел"</p>
Снимка: lap.bg

Скандали и класика за Славия на "Овча купел"

Скандално съдийство, много нерви и три гола белязаха последния мач от 19-ия кръг на "А" Група между Славия и Локомотив(Пловдив). "Белите" спечелиха с 3:0 и записаха втора поредна победа под ръководството на новия временен наставник Владимир Иванов.

Драмата на стадиона в столичния квартал "Овча купел" настъпи в края на първото полувреме, когато първо Дуде Ндонгала откри резултата за "белите", а в даденото от съдията Георги Димитров продължение топката се удари в ръката на Пламен Крумов и след известно закъснение реферът посочи бялата точка. Другият чернокож французин в състава на домакините Матийо Мансе беше безкомпромисен и удвои преднината на тима си.

При изпълнението на центъра последва и най-спорната ситуация в мача. Мартин Камбуров уцели с топката главния съдия, но в рамките на играта. Това обаче се оказа достатъчно за рефера да му покаже червен картон и на практика да сложи край на интригата. Още в средата на второто полувреме бесен стадиона напусна административният директор на Локомотив Атанас Узунов. Бившият съдия възропта срещу шуробаджанащината и връзкарството в българското съдийство.

До края на мача Ндонгала вкара втория си гол и така оформи крайния резултат - 3:0 в полза на Славия. След последния съдийски сигнал собственикът на пловдивчани Христо Крушарски оправда невъздържаното поведение на капитана си Мартин Камбуров спрямо главния рефер.

Пирин пак е на мода! Велик, работещ в спойка и най-вече…НЕПРЕДСКАЗУЕМ. С тези думи може да се опише всичко случващо се с този малък отбор, имащ голямо сърце. Ключът към вратата на успеха пък бе в ръцете на специалист, до болка познаващ...
"Футболът им е Ясен" е филм на Мартин Томанов, който представя живота на шестима наши треньори и футболисти, които прославят родината ни в необятния Китай. Местната Суперлига е едно от най-бързо развиващите се първенства в света. За да бъдеш треньор...