Репортажи
<p>Левски пак не вкара като гост, но взе точка от Ботев</p>
Снимка: lap.bg

Левски пак не вкара като гост, но взе точка от Ботев

Ботев и Левски не успяха да се изненадат в мача от 19-ия кръг на "А" група, след като завършиха 0:0 на базата в "Коматево". Срещата не предложи кой знае знае какви футболни качества, а двата тима рядко успяваха да създадат нещо по-креативно.

Грегъри Нелсън и Веселин Минев бяха първите футболисти, които създадоха напрежение пред противниковия вратар, но до ранен гол не се стигна.

В 15-та минута Роман Прохазка стреля слабо след центриране на Мики Орачев. До края на полувремето гостите, за които това бе трето поредно гостуване без гол, създадоха повече голови положения. Живко Миланов и Мигел Бедоя обаче не успяха да ги реализират, а двата тима се прибраха при нулево равенство на почивката.

В началото на второто полувреме Роман Прохазка изведе Бедоя в накзателното поле на Ботев, но испанецът стреля от твърде малък ъгъл. След него Георги Костадинов подложи на изпитание Голас, а вратрят на "канарите" се справи с удара му от дъгата на наказателното поле. В същото време домакините така и не успяваха да застрашат вратата на Левски и не отправиха нито един удар към нея. Най-опасното положение за столичани дойде в 83-ата минута, когато Джереми Де Ноойер стреля силно от средна дистанция, но и той не успя да намери целта.

Така в крайна сметка двубоят завърши 0:0, с което Левски се изкачи поне за малко на върха, преди дербито Литекс-Лудогорец.

Пирин пак е на мода! Велик, работещ в спойка и най-вече…НЕПРЕДСКАЗУЕМ. С тези думи може да се опише всичко случващо се с този малък отбор, имащ голямо сърце. Ключът към вратата на успеха пък бе в ръцете на специалист, до болка познаващ...
"Футболът им е Ясен" е филм на Мартин Томанов, който представя живота на шестима наши треньори и футболисти, които прославят родината ни в необятния Китай. Местната Суперлига е едно от най-бързо развиващите се първенства в света. За да бъдеш треньор...