Репортажи
<p>Лудогорец си го изкара на Литекс за "Анфийлд"</p>
Снимка: lap.bg

Лудогорец си го изкара на Литекс за "Анфийлд"

Лудогорец победи с 4:1 Литекс в голямото дерби от 9-ия кръг на "А" група. Разградчани спечелиха напълно заслужено, а това им беше първи мач след нещастната загуба с 1:2 от Ливърпул в групите на Шампионска лига.

През първото полувреме шампионите имаха тотално надмощие на терена. Още в  12-ата минута Марселиньо откри резултата с удар от движение, след като засече чудесно центриране на Дани Абало. След малко повече от половин час игра Юнес Хамза намери испанското крило, чийто шут обаче се отби в гредата. 5 минути преди края на полувремето Браян Ангуло подаде в наказателното поле към Абало, който продължи към Марселиньо и бразилецът стреля, но този вратарят на Литекс Винисиус Баривиейра беше на мястото и спаси. В продължението на първата част обаче нямаше какво да помогне на "оранжевите" от втори гол, след като Михаил Александров с неспасяем удар от границата на наказателното поле удвои преднината на Лудогорец.

11 минути след началото на почивката ловчанлии като по чудо не намалиха резултата, като това им беше и първото 100% положение от началото на двубоя. Пламен Гълъбов засече центриране от корнер с глава на току-що появилия се на терена Армандо Ваюши , но топката беше буквално изчистена от голлинията от Ангуло. След това тя попадна в Страхил Попов, но той не уцели вратата. Така се стигна до 63-ата минута, когато Хамза сложи точка на спора. Александров и Жуниор Кайсара направиха прекрасно двойно подаване, след което бразилецът пусна топката по земя и деветката на Лудогорец с едно докосване не остави шансове на Баривиейра – 3:0. В 73-ата минута гостите можеха да вкарат почетно попадение след меле, получено от корнер, но този път Марселиньо изби от голлинията. В продължението на мача пък Вандерсон вкара с глава за 4:0, в секунди преди последния съдийски сигнал Асприля се разписа за гостите.

С този успех Лудогорец събра 18 точки и се изкачи на 3-то място, колкото има и Берое, а Литекс остана с 16 т. и се смъкна на 4-та позиция.

Литекс – Лудогорец 4:1

1:0 Марселиньо (12)
2:0 Михаил Александров (45+1)
3:0 Юнес Хамза

4:0 Вандерсон (90+1)

4:1 Асприля (90+3)

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 15.Александър Александров, 27.Козмин Моци, 16.Браян Ангуло, 12.Абел Анисе, 18.Светослав Дяков, 7.Михаил Александров (66-Мисиджан), 17.Даниел Абало, 84.Марселиньо (73-Вандерсон), 99.Юнес Хамза (79-Кишада)
Треньор: Георги Дерменджиев

Литекс: 31.Винисиус Баривиейра, 16.Страхил Попов, 6.Джаксън Менди, 4.Пламен Гълъбов, 3.Антон Недялков (70-Божиков), 88.Никола Колев (55-Ваюши), 93.Петрус Бумал, 15.Кристиян Малинов, 70.Данило Асприля, 9.Уилмар Джордан (81-Ангелов), 20.Омар Косоко
Треньор: Красимир Балъков

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Анисе (Лудогорец); Бумал, Косоко, Асприля (Литекс)

Професия "треньор в Левски" спокойно може да кандидатства в книгата на "Гинес" като най-несигурната в света. Последният наставник на "сините" Пепе Мурсия се задържа на поста едва 55 дни. Дали това е правилното решение или не, е тема на друг анализ....
Лудогорец уволни Стойчо Стоев. Треньор №1 на България за 2013 г. беше освободен, след нулевото равенство срещу Партизан (Белград) в третия предварителен кръг на Шампионската лига.До крайната мярка се стигна след четирите поредни мача без победа, a в...