Репортажи

ЦСКА запази лидерската си позиция

ЦСКА запази лидерската си позиция в "А" група. "Червените" победиха като домакин Локомотив (София) с 3:0 в мач от 9-ия кръг на родното футболно първенство, игран на стадион "Българска армия" в столицата.

Домакините имаха три много сериозни положения още в първия четвърт час на софийското дерби, но Тончи Кукоч, Серджиу Буш и Валентин Илиев не успяха да отбележат. В 35-ата минута реферът Цветан Кръстев отмени гол за Локомотив (София) заради нарушение на Марко Ранджелович срещу Венцислав Василев в наказателното поле. Футболистът на гостите връхлетя върху защитникът на "армейците" и съдията правилно отмени попадение. При 0:0 двата тима се оттеглиха в съблекалните.

Малко след почивката ЦСКА нанесе своя удар, след като последователно Жуан Фелипе и Серджиу Буш бяха точни. В продължението на мача пък Аурелиен Йоахим оформи крайното 3:0 за "червените".

В 52-та мин. Тони Силва проби по дясното крило, Румен Трифонов го изпусна, последва пас към Жуан Фелипе, който с шут по земя от границата на наказателното поле откри резултата - 1:0 за "червените".

В 57-та минута ЦСКА отбеляза втори гол. Елтон дос Рейс опита да върне топката към вратаря Божидар Митрев, но твърде слабо. Сержио Буш стигна първи до нея и я чукна покрай гостуващия страж за 2:0.

В 94-ата мин. Ранджелович реагира лошо при изстрел на Жоаким, а Серджиу Буш се пребори с Божидар Митрев за отскочилата топка. В крайна сметка нападателят от Люксембург притича, за да опъне опразнената мрежа, оформяйки класическата победа на ЦСКА.

ЦСКА - Локомотив (СФ) 3:0
1:0 Жуан Фелипе (52), 2:0 Серджиу Буш (57),
3:0 Орелен Жоаким (90+4)

ЦСКА: 33. Якуб Дивиш - 77. Тончи Кукоч, 3. Александър Тунчев, 14. Валентин Илиев (62 - 34. Денис Причиненко), 21. Венцислав Василев, 4. Стивън Сънди (80 - 13. Орелен Жоаким), 70. Жуан Фелипе, 28. Маркиньос, 71. Антон Карачанаков (58 - 20. Луис Сoарес), 7. Тони Силва, 17. Серджиу Буш.
Старши треньор: Стойчо Младенов

Локомотив (Сф): 1. Божидар Митрев - 5. Марко Ранджелович, 6. Александър Бранеков, 69. Елтон Дош Рейш, 47. Антонио Ливраменто, 29. Ламжед Шехуди (76 - 88. Петър Димитров), 33. Евертон Джилио-Том, 26. Иво Иванов (81 - 15. Траян Траянов), 8. Румен Трифонов, 7. Даниел Генов, 11. Владислав Романов.
Старши треньор: Димитър Васев

Главен съдия: Цветан Кръстев
Жълти картони: Тончи Кукоч, Венцислав Василев, Денис Причиненко, Маркиньос, Луис Сoарес, Жуан Фелипе (ЦСКА), Александър Бранеков, Иво Иванов, Румен Трифонов, Даниел Генов (Локомотив)
Стадион: "Българска армия", София

Професия "треньор в Левски" спокойно може да кандидатства в книгата на "Гинес" като най-несигурната в света. Последният наставник на "сините" Пепе Мурсия се задържа на поста едва 55 дни. Дали това е правилното решение или не, е тема на друг анализ....
Лудогорец уволни Стойчо Стоев. Треньор №1 на България за 2013 г. беше освободен, след нулевото равенство срещу Партизан (Белград) в третия предварителен кръг на Шампионската лига.До крайната мярка се стигна след четирите поредни мача без победа, a в...