Репортажи

Литекс спря Лудогорец за титлата

Литекс заплете битката за титлата след успех с 1:0 над Лудогорец. Данило Асприля отбеляза единственото попадение, което падна 5 минути преди края на мача. Двубоят ще се запомни с малкото голови положения, двата червени картона, които видяха Козмин Моци и Кристиан Малинов, както и още 11 официални предупреждения.

Първото полувреме беше доста посредствено и ще се запомни само червения картон на Моци. Румънецът си изпроси два жълти картона в рамките на три минути. В 34-ата бранителят репликира главния рефер Георги Йорданов и получи официално предупреждение. Три минути по-късно Моци изрита на два пъти топката при спряна игра и съдията му показа втори жълт и съответно червен картон. Моци започна да показва неприлични жестове към публиката, а докато се прибра в съблекалнята не спря да буйства.

През второто полувреме Литекс изнесе играта в предни позиции. В 71-ата минута Кристиан Малинов спъна играч на шампиона и получи жълт картон, който му беше втори и Литекс остана с десет души. Две минути по-късно Пламен Гълъбов за малко да си вкара автогол в опита си да изчисти центрирана в наказателното поле на ловчанлии топка. Десет минути преди края на мача двата отбора се хванаха за гушите. Йонсен и Барт се сдърпаха в наказателното поле на гостите, но Георги Йорданов овладя ситуацията и раздаде по един жълт картон на замесените в мелето. В 85-ата минута все пак гол падна.

Асприля беше изведен зад гърба на заспалата защита на шампионите, овладя топката с едно докосване, а с второто я прати в мрежата на Лудогорец за 1:0. След попадението агитката на домакините хвърли бомбичка, която падна до Барт и на защитника беше оказана лекарска помощ. За щастие играчът се размина само с уплаха. Гостите отговориха с гол, който беше отбелязан от Барт, но попадението в крайна сметка беше отменено заради засада. Две минути по-късно Марселиньо стреля с глава, но стражът на домакините боксира.

С успеха Литекс събра 35 точки и е трети в класирането, а Лудогорец е втори с 41. Утре ЦСКА може да дръпне на шампиона с 6 точки в таблицата, ако успее да победи коравия тим на Локомотив (София).