основан:1926
стадион:Локомотив Пд
президент:Константин Динев
треньор:Петър Пашев
  • Травмата, която Спас Делев е получил на мача срещу Марек, не е тежка. Това обявиха от клуба на футболиста Локомотив (Пловдив).Нападателят бе изнесен на носилка десет минути след почивката, а съмненията бяха за скъсани коленни връзки. За щастие на Делев обаче прегледът е показал, че контузията е по-лека.Бившият играч на ЦСКА обаче със сигурност пропуска предстоящото гостуване на Левски в петък, 17 април.
  • Футболистът на Локомотив (Пловдив) Спас Делев е със съмнения, че е скъсал кръстни връзки на коляното си.Играчът получи контузия по време на победата с 4:0 над Марек в последния мач на тима си от "А" група и ба заменен принудително десет минути след почивката.Делев ще мине ядрено-магнитен резонанс тези дни, след което ще стане ясно колко тежка е точно травмата му.Ако опасенията се потвърдят, то той ще отсъства от терените поне половин година.
  • Христо Колев остава старши треньор на Локомотив (Пловдив). Това съобщи адвокат Димитър Колев, член Управителния съвет на сдружение "Бъдеще за Локомотив Пд", което управлява клуба.Шефовете са решили на днешната си сбирка, че не е удачно да се правят промени в треньорския щаб месец и половина преди края на първенството. Целта е тимът да се сплоти около сегашното треньорско ръководство. При това положение Димитър Димитров няма да идва в клуба,...