основан:1921
стадион:Ловеч
президент:Трифон Попов
треньор:Красимир Балъков
  • Литекс ще бъде без Джаксън Менди и в последната си контрола в Турция срещу унгарския Гьор Ето на 17 февруари.Защитникът има контузия в левия си глезен, заради която тренира на облекчен режим. От вчера Менди тренира отново с основната група. От лекарския щаб на "оранжевите" обаче не искат да бързат с пускането на футболиста в игра.Така най-вероятно в защита срещу Гьор Ето отново ще играят младокът Пламен Гълъбов и новото попълнение Рафаел Перес.
  • Третият в класирането на руската Премиер лига Динамо (Москва) разби с 4:0 Литекс в контролна среща, играна в турския курорт Белек. Мачът започна с превъзходство на руския отбор и след половин час игра падна и първият гол. В 29-ата минута Алексей Козлов центрира на далечната греда и бразилецът Кевин Курани от непосредствена близост с удар с глава откри резултата – 1:0 за Динамо. В 43-ата минута бе най-добрата атака на Литекс, но вратарят на...
  • Отборът на Литекс спечели изключително престижна победа срещу лидера в сръбското първенство Партизан с 2:1 в турския курорт Белек. Това бе първи успех за "оранжевите" на подготвителния им лагер в южната ни съседка.Двата отбора изиграха четвърта контрола помежду си за последните години. Победата бе втора за Литекс, Партизан има един успех, а един мач е завършил наравно.И трите гола в срещата паднаха през второто полувреме. Румен Руменов откри при...