основан:1916
стадион:Берое
президент:Илко Русев
треньор:Петър Хубчев
  • Треньорът на Берое Петър Хубчев сподели разочарование от това, че тимът му си тръгва само с точка от София след равенството 0:0 със Славия. Той обясни, че предвид развоя на мача "зелените" е трябвало да водят с два гола още след първата част, въпреки факта, че играха 85 минути с човек по-малко. "Хората, които останаха на терена се раздадоха до край. С оглед на този червен картон в 5-ата минута на мача, щяхме да кажем, че една точка е добре. Но...
  • Без победител между Славия и Берое в мача им от четвъртия кръг на "А" група. Двубоят в София завърши наравно 0:0. Срещата не започна добре за гостите от Стара Загора и още в 5-ата мин. Те останаха с човек по-малко. Червен картон получи Елиаш, който спря непозволено откъсващият се Ивайло Димитров. Въпреки че изиграха двубоя с 10 души, футболистите на Петър Хубчев трябва повече да съжаляват за изпуснатата победа. На два пъти гредите помагаха на...
  • Вицешампионът Берое се раздели с Крис Гади по взаимно съгласие и футболистът вече е свободен агент. 23-годишният френски полузащитник, който има и конгоански паспорт, се присъедини към старозагорци през миналото лято от Локомотив Пловдив и записа в 19 мача и 2 гола с екипа на "зелените".Ръководството на Берое благодари на Гади за съвместната работа и му желае успех занапред.