Можете да гледате мачовете от "А" Група, излъчвани по TV7 и News7, на живо и тук!
Анализи
ЦСКА най-добър в плейофите
Снимка: lap.bg
Автори: Данаил Кънев

В момента "орлите" имат 75 т. от 35 мача, вторият ЦСКА е със 70 т. от 36 мача. "Червените" ще почиват в междинния кръг, а в оставащите си две срещи могат да съберат максимум шест точки и да завършат сезона с общо 76 т. От което следва, че Лудогорец има нужда само от една точка, за да си гарантира мястото на върха. Това е така, защото разградчани имат категорично по-добър актив в директните двубои срещу "червените" - четири победи в четири мача. Третият Литекс пък е с 66 т. от 35 мача и дори да вземат три победи до края, "оранжевите" ще имат общо 75 т. Така те вече са аут от борбата за титлата, защото също като ЦСКА са с по-лоши показатели в преките мачове с Лудогорец – две равенства и разменени победи – 4:2 за Литекс и 3:0 за Лудогорец.

Лудогорец е и единственият отбор, който все още не е допуснал загуба в плейофната част на първенството. Откакто отборите се разделиха на две седмици, футболистите на Стойчо Стоев са записали четири победи и пет равенства.

Това представяне обаче им отрежда едва трето място в класиране, направено само от двубоите от плейофите. Подреждането, разбира се, е напълно условно, още повече, че заради системата с един почиващ тим, някои отбори са изиграли повече мачове от други.

Плейофното класиране се оглавява от ЦСКА. Футболистите на Стойчо Младенов са с шест победи, един равен и три загуби. Любопитно е, че две от тези загуби дойдоха точно от Лудогорец. При първата в София ЦСКА игра равностойно срещу шампиона и дори изтърва повече положения за гол, а към края допусна нелеп такъв в своята врата за 0:1. В Разград пък "червените" заложиха на изключително дефанзивна тактика и бяха на път да си заминат с това, за което бяха дошли – равенството. В последната минута на мача обаче Йерун Луму донесе четвъртата победа на Лудогорец над "армейците" в шампионата. Третата загуба на ЦСКА пък е отбора само с една победа в плейофите – Локомотив (Пловдив). "Железничарите" се представят трагично, като освен успеха над "червените" са спечелили точков актив още само в един мач – странно, но това стана при равенството срещу... Лудогорец.

7. Локомотив (Пд)   9   1   1   7   5:17   4

Е, ЦСКА оцеля! И този път - за добро на едни и за жалост на други. Всъщност, направи го отново, както в последните 20-25 години. Мнозина пращаха ЦСКА в небитието, погребаха клуба още преди да са изкопали гроб.ЦСКА се събра и замина за първата част...
Много е вероятно още в сряда българският шампионат да бъде решен. Едва равенство е необходимо на Лудогорец срещу Локомотив (Пловдив) в Разград, за да може клубът на Кирил Домусчиев да завоюва третата си поредна титла.В момента "орлите" имат 75 т. от...