Монфис отново спря Гришо

Рейтинг:
0 0
Източник: lap.bg

Григор Димитров приключи с участието си на тенис-турнира в Маями. Българинът бе спрян в четвърти кръг от Гаел Монфис (Фр) след 6:7, 3:6, 3:6. Това е четвърта победа за французина от общо 5 мача помежду им.

След равностойно начало на двубоя Гришо и съперникът му си размениха по два пробива и логично се стигна до тайбрек. В него също последваха много оспорвани отигравания, но първата ни ракета успя да го измъкне със 7:5.

През втората част Монфис вдигна оборотите, спечели подаването на българина още в началото, а деветия гейм след нов брейк изравни резултата, взимайки частта с 6:3.

В решителния трети сет Гришо успя да пробие за 1:0, но моментално последва изравняване. Ключово за изхода на срещата се оказа спечелването на осмия гейм от страна на Монфис, който направи резултата 5:3 полза. Атрактивният французин съумя да спечели подаването си на нула, с което затвори мача.