Гришо обърна Мъри в Маями

Рейтинг:
0 0
Източник: lap.bg

Невероятна победа на Григор Димитров. В мач от трети кръг на тенис-турнира в Маями първата ни ракета се наложи над световния №2 Анди Мъри (Вбр) с 6:7 (1), 6:4, 6:3.

Срещата започна равностойно и след като двамата си размениха по един пробив, логично се стигна до тайбрек. В него обаче Гришо не беше достатъчно концентриран, допусна двойна грешка и в крайна сметка загуби с 1:7 точки. Последва мобилизация за Димитров, която му позволи да си осигури комфортна преднина във втория сет - 4:0 гейма. Мъри съумя да навакса единия пробив и стигна до 4:3, но Димитров не допусна повече колебания и успя да вземе сета – 6:4.

Димитров се оказа в ролята на догонващ през втория сет, след като световният №2 го проби за 3:1. Хасковлията обаче с отлични отигравания съумя да вземе подаването на съперника си и до края на срещата не загуби дори гейм.

Следващото препятствие пред най-добрия ни тенисист се казва Гаел Монфис (Фр). Французинът, срещу когото Гришо игра демонстративен мач в София в края на 2015 г., отстрани Пабло Куевас с 6:3, 6:4.