Григор на четвъртфинал в Акапулко

Рейтинг:
0 0
Източник: lap.bg

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Акапулко. Във втория си мач от надпреварата първата ни ракета се наложи над Донълд Йънг (САЩ) с 6:3, 6:4 за близо час и половина.

Срещата започна доста оспорвано, като изходът на първия сет беше решен с един пробив. Димитров спечели подаването на съперника си за 5:3, след което без особени затруднения спечели своето. Само в откриващата част обаче хасковлията трябваше да отразява 6 топки за пробив.

Вторият сет започна по-добре за Григор, който поведе с 2:0. Резултатът обаче беше изравнен до 2:2. Последва много важен пробив за българина за 3:2, като до края на срещата той не загуби подаването си и си подпечата място на четвъртфиналите в турнира.

В спор за попадане на полуфинал Гришо ще се изправи срещу Доминик Тийм, който се справи с Дмитрий Турсунов със 6:7, 6:3, 6:4.