спортно катерене

Рейтинг:
0 0
На 5, 6 и 7 юли се проведе международното състезание за деца, юноши и девойки в трите дисциплини – скорост, трудност и боулдър. PETZEN TROPHY 2013. Участваха 20 клуба от 15 европейски държави имаше един представител дори от Бразилия като общия брой състезатели достигна 227. От България участваха шест клуба. Като безспорен лидер в дисциплината скорост и тази година се наложи клуб Алтиус. Христо Урумов, Моника Александрова, Петър Иванов и Криста Трендафилова заслужено спечелиха четири златни медали, Матей Мицев беше най-бърз в неговата група, но остана втори след като бутона не отчете време въпреки че бе натиснат, а Консатнтин Гайдаров спечели бронзов медал. Петър Иванов стана първи и в общото класиране от трите дисциплини. Това отлично предствяне на младите спортисти донесе и безпрецедентната втора поредна купа за най-добър отбор на състезанието PETZEN TROPHY 2013. Тази година имаше силно присъствие на българските деца: Дея Владимирова от НСА спечели два златни медала(боулдър, скорост)и един сребърен на трудност, от СЕЛТ Казанлък- Йоанна Недялкова – трета на трудност , Иван Бонев първи на боулдър и Васил Цветков – първи на скорост, Тодор Шарков от Трапезица ВеликоТърново първи на боулдър и втори на трудност, Христо Алтънчев от ВарнаКлайминг трети на боулдър и скорост. Надяваме се успехите на нашите деца да продължат и в бъдеще. Снимки може да видите на katereneto.com